Savaime susirenkančios molekulių struktūros lustams

Chips with self assembling rectangles

Naudodami mažus valdančius šulus  iš savaime susirenkančių polimerinių molekulių lekalų, mokslininkai MIT sukūrė naują metodą tobuliems kvadratiniamas ir stačiakampiams mažyčių polimerinių laidų tinkleliams kurti  ant mikroschemos.

Chips-with-self-assembling-rectangles
Menininko įsivaizdavimas struktūrų, susikūrusių šiuo savaiminio susirinkimo metodu. Parodytas vaizdas iš viršaus, su užnešimais, padarytais elektronų pluošto litografijos būdu (rodomi mėlynai), ir pasėkoje susidariusios savitvarkės formos, parodytos baltos spalvos. Vaizdas: Yan Liang

MIT Mokslininkai  sukūrė naują metodą, sudėtingam įvairių laidų ir jungčių ant mikroschemų kūrimui, naudodami savaime susijungiančių polimerų sistemą. Metodas galiausiai įgalins tankiau supakuoti komponentus atminties lustuose ir kituose prietaisuose.
Naujas metodas sukurtas MIT besistažuojančio doktoranto Amir Tavakkoli iš Nacionalinio Singapūro universiteto, kartu su kitais dviem magistrantais ir trijų profesorių iš MIT departamentų: Electrical Engineering and Computer Science (EECS) ir Materials Science and Engineering (DMSE) – tai yra paskelbta   žurnale  Advanced Materials.

Procesas yra glaudžiai susijęs su tos pačios komandos  metodu, aprašytu praėjusį mėnesį žurnale Science. Metodas leido pagaminti trimates konfigūracijas iš laidų ir jungčių, naudojant panašią – savarankiškai susijungiančių polimerų, sistemą.

Naujame darbe mokslininkai aprašo sistemą, kuri sukuria masyvus laidų, susijungiančių stačiu kampu, formuoja kvadratus ir stačiakampius. Nors šios formos yra daugelio mikroschemos grandynų maketų pagrindas, juos yra gana sunku pagaminti per savaiminį susijungimą. Savaime susirinkančios molekulės turi natūralų polinkį kurti šešiakampės formos figūras – kaip korio ar iš muilo burbulų masyvas tarp stiklo  lakštų. Pavyzdžiui, masyvas iš mažyčių rutulinių guolių, dėžėje,  linkęs susimesti į šešiakampę simetriją, nors įsprausti į kvadratinę dėžutę. „Bet tai ne tas, ko grandynų dizaineriai nori. Jie nori brėžinių su 90 laipsnių kampais –  esminė problema   kuriant naudingas save surenkančas sistemas – įveikti natūralią tendenciją.

Plačiau paskaitykite čia:

http://scitechdaily.com/self-assembling-polymer-molecules-create-complex-microchip-structures/

Šaltinis: David L. Chandler, MIT News Office

piešinys: Yan Liang