„Ruckus Wireless“ tobulina bevielio ryšio technologijas

tech beamflex antenna lg

Įmonė „Ruckus Wireless“ neseniai pristatė du naujus produktus, kad palengvėtų išmaniųjų prietaisų, galinčių prisijungti prie Wi-Fi tinklų kūrimo procesas, programavimas, gamyba ir valdymas..

Vienas produktų, pavadintas „SmartWay“, sprendžia problemas, atsirandančias Apple Bonjour ir UPnP tinkluose, kuomet ima augti bevielių mobiliųjų prietaisų skaičius.

Kitas produktas – „BeamFlex+“ yra „BeamFlex“ technologijos priedas, skirtas spręsti problemą vieno srauto siuntimo daugeliui adresatų tuo pačiu metu (multicast) tinkluose, kuriuose mobiliųjų prietaisų ryšio veikimas gali būti suprastėjęs dėl nuolat kintančių antenos krypčių..

tech-beamflex-antenna-lg
Ruckus BeamFlex išmaniosios antenos masyvas (  Šaltinis  )

Anot „Ruckus Wireless“ inžinerijos viceprezidento Styvo Martino (Steve Martin), „SmartWay“ padeda organizacijoms, naudojančioms „Apple“ prietaisus su tokiomis paslaugomis kaip „AirPlay“ ir „AirPrint“, prietaisams tampa kur kas lengviau prisijungti ir komunikuoti vieniems su kitais. „SmartWay“ integruotas kartu su „Ruckus ZoneFlex“ programine įranga, leidžiančia valdyti ir nukreipti vieno adreso srauto siuntimą daugeliui adresatų vienu metu, mažiau apkraunant tinklą.

„BeamFlex+“ yra „BeamFlex“ technologijos papildymas. Jis skirtas spręsti bėdas, kylančias multicast‘o tinkluose, kuriuose mobiliųjų prietaisų darbas  gali pablogėti dėl nuolat besikeičiančios jo antenos orientacijos. Ši technologija eliminuoja signalo poliarizacijos įtaką, esant bet kokiai mobiliojo prietaiso orientacijai.

S. Martinas tikina, kad nauji mobilieji prietaisai, tokie kaip Apple iPhone, iPad ir AppleTV, veikiantys Wi-Fi tinkluose, gali generuoti didelius duomenų srautus, nes  nuolat transliuoja duomenis apie prietaisų eksploatacinę parengtį.

Šie duomenų srautai perduodami mažesniu greičiu ir sklinda visu bevieliu vietiniu tinklu (Wireless local area network, WLAN), lėtindamas WLAN‘ų veikimą ir pralaidumą.

„Įprastai naudojant mobiliuosius prietaisus, vartotojai nevisad juos laiko tiksliai vertikaliai arba horizontaliai“, – teigia S. Martinas. – „Vadinasi, Wi-Fi signalai siunčiami ir gaunami neefektyviai. Tai sukelia komunikacijos tarp Wi-Fi prieigos taškų (Access points, APs) ir vartotojo prietaiso suprastėjimą. „SmartWay“ yra nauja išmaniosios Wi-Fi (Smart Wi-Fi) programinės įrangos technologija, kuri ne tik supaprastina ir optimizuoja duomenų valdymą. Technologija turės pažangias papildomas funkcijas, leisiančias apriboti kai kurias prieigos taško paslaugas.“

Esamos panašios technologijos tiesiog susieja multicasting‘o srautą tarp dviejų virtualių tinklų  arba suriša vieną virtualų tinklą (VLAN) su visais kitais. Tai reiškia, kad tam tikra tinklo paslauga, tokia kaip Apple TV, tampa prieinamas visur – sudaro saugumo problemų, kadangi tas prietaisas bus matomas iš nekontroliuojamų prieigos taškų.

fs-smartway-2_SmartWay
Dėstytojas ir studentai turi prieigą prie spausdintuvo kompiuterių klasės tinkle, tačiau studentai yra atskiriami nuo galimybės gauti prieigą prie AppleTV ( Šaltinis )

Kita išmaniojo Wi-Fi (Smart Wi-Fi) naujovė yra „Ruckus BeamFlex+“, adaptyvinių antenų masyvas. „BeamFlex+“ privalumas tas, kad ignoruodamas poliarizacijos įtaką, antenų masyvas automatiškai prisitaiko veikti optimaliai, net jei prietaisas, siunčiantis Wi-Fi signalus, nuolat keičia orientaciją.

Kai mobilieji prietaisai pakeičia padėtį, „BeamFlex+“ leidžia prieigos punktams naudoti maksimalų galimą pralaidumą. Tiesiog pasikeitus mobiliojo prietaiso ar nešiojamo kompiuterio padėčiai,  gali smarkiai pasikeisti Wi-Fi ryšio kokybė ir junglumo patikimumas. Įprastiniai prieigos punktai paprastai neturi galimybės optimizuotis ar prisitaikyti ir prie tokių pokyčių, kai Wi-Fi tinkle nuolat kinta mobiliųjų prietaisų skaičius. „BeamFlex+“ taip pat įgalina geresnį ryšį iš mažo galingumo mobiliųjų prietaisų. „BeamFlex+“ technologija gali patikimiau „klausytis“ Wi-Fi tinklo signalų, net jei vartotojo mobiliojo prietaiso kryptis ir jo siunčiamo signalo stiprumas smarkiai kinta; ir tokiu būdu užtikrinamas patikimesnis ryšys.

Pastarieji Wi-Fi standartų patobulinimai, tokie kaip 802.11n, dabar leidžia siųsti keletą lygiagrečių duomenų srautų iš keleto antenų, tačiau tai mažina Wi-Fi tinklo pralaidumą. Tie duomenų srautai yra apjungiami taip, kad paskui juos būtų galima siųsti didesniu greičiu.

„SmartWay“ rinkoje pasirodė 2012 m. antrajame ketvirtyje, o dabar programinės ir aparatinės įrangos kūrėjų yra testuojama su „Ruckus ZoneFlex“.

Parengta pagal embedded.com informaciją

Šaltinis: http://www.embedded.com