Robotas-laumžirgis

laumzirgis

Vokietijos technologijų kompanija „Festo“ sukūrė robotą-laumžirgį, kuris gali skristi pirmyn, atgal, pakibti vienoje vietoje ir net skristi šonu, lygiai taip, kaip tikras laumžirgis. Tai dar vienas robototechnikos žingsnis pirmyn.

Pavadintas „BionicOpter“, jis, tiesa, nėra toks mažas – jo ilgis siekia beveik pusę metro, o sparnų mojis – 70 centimetrų. Tačiau jo sparnai yra visiškai tokie patys, kaip ir tikro laumžirgio – dvi poros, galinčios plasnoti nepriklausomai viena nuo kitos. O svoris – vos 175 gramai.

 „Festo“ jo nuotraukas paskelbtė tik bendrovės svetainėje, o oficialiai šis robotas bus pristatytas technologijų parodoje „Hannover Messe“.  „Festo“ teigia įvaldęs techniškai labai sudėtingus laumžirgio skrydžio procesus. Tai didelis pasiekimas, nes laumžirgis –  skraidymo meistras, galintis ne tik žaibiškai keisti kryptį, pakibti vienoje vietoje, bet net ir planiruoti.

laumžirgio dydžio skaraidantis robotas
Skraidantis robotas-laumžirgis

Tokio tipo skraidantys robotai turės daug didesnes galimybes nei sraigtasparniai ar kvadrokopteriai – skraidymo prietaisai su keturiais rotoriais.

 „BionicOpter“ „smegenys“  – ARM mikroprocesorius, jo sparnai pagaminti iš folijos ir anglies pluošto ir yra varomi atskirų mažų servovariklių, kurie leidžia ir pakreipti sparnus iki 90 laipsnių kampu ir taip kurti trauką į reikiamas puses. Skrydį valdantis mikroprocesorius apskaičiuoja reikiamą sparnų mojavimo greitį, amplitudes ir kampus. „BionicOpter“ turi net  13 laisvės laipsnių – 9 turi sparnai ir ir 4 – jo galva ir uodega.

 „Festo“ dar neatskleidė planų, kur šį skraidantį aparatą panaudos, bet aišku, kad visų pirma – parodyti įmonės galimybes bei reklamai. Tačiau neabejotina, kad su nedideliais patobulinimas – pavyzdžiui, pritaisius video kamerą, cheminių medžiagų ar radiacijos matuoklius, temperatūro jutiklius, jis puikiai tiktų uždaroms patalpoms tirti, o ateityje gal būt pamatysime ir šiuo principu veikiantį žmones skraidinantį aparatą. Neabejotinas pranašumas yra tai, kad nustojus plasnoti sparnams, jis galėtų nusklęsti kaip lėktuvas. Sraigtasparniui nebeveikiantis variklis reiškia, kad jis nukris žemyn kaip akmuo.

Video:

Nuoroda: www.festo.com/cms/en_corp/13165.htm