Robotas, gebantis tikrinti elektros ir komunikacijų linijas

zingsniuojantis1

Inžinieriai iš Kalifornijos universiteto (San Diegas) sukūrė nesudėtingą robotą, skirtą „eiti“ antžeminėmis elektros ar komunikacijų linijomis ir ieškoti pažeidimų ir kitų problemų, reikalaujančių remonto. Jis pagamintas iš standartinių elektronikos komponentų ir plastikinių dalių, atspausdintų 3D spausdintuvu. Matyti, kad jam panaudota ir standartinė programuojama ir nesunkiai įvairiais papildomais moduliais išplečiama „Arduino“ plokštė. Jau prototipo kaina neviršija 1000 JAV dolerių, o gaminant didesnėmis partijomis, kainuotų kelis kartus mažiau, todėl būtų žymiai, net dešimtis kartų, ekonomiškesni nei šiuo metu naudojami elektros ir komunikacijų linijų tikrinimo robotai.

zingsniuojantis1
Roboto konstrukcija

Robotas pavadintas „SkySweeper“ – dangaus šlavėju, jis turi dvi kojas, sudarančias V formą, o kiekvienos kojos gale –  mechanizmą, leidžiantį įsikabinti į laidus, todėl gali tiesiog žingsniuoti laidais, o tai labai efektyvus keliavimo būdas.

zingsniuojantis
Robotas eina lynu

Dabartiniai antžeminių laidų tikrinimo robotai yra dideli, sudėtingi ir brangūs. Taip pat energetikai bei ryšininkai naudoja ir pilotuojamus ar nepilotuojamus  skraidymo aparatus ir sraigtasparnius  su infraraudonųjų spindulių vaizdo kameromis, o tai irgi brangus būdas.

„SkySweeper“ – daug paprastesnis, jį valdo tik vienas mikroprocesorius, žingsniavimui nereikia aug energijos, todėl akumuliatoriaus pakanka kelių valandų darbui. Jį galima aprūpinti ir GPS jutikliu, beviele video ar infraraudonąja kamera, taip pat ir indukcinėmis ritėmis – tuomet energiją jis galėtų gauti iš tos pačios elektros linijos. Kadangi jie nebrangūs, keletą jų galima paleisti skirtingais laidais ir vienu metu.

 

Beje, šio roboto veikimo principą sugalvojo Kalifornijos universiteto studentas.

Nuoroda: University of California http://soeunix.ucsd.edu/news/news_releases/release.sfe?id=1352