Proveržis grafeno prietaisų srityje

graphene growing on germanium

„Samsung“ pasiekimas galėtų pagaliau stebuklingą medžiagą įkūnyti į realaus pasaulio prietaisus. Jie, atrodo, surado Gralį komercinėje grafeno gamyboje : nauja technologija gali auginti aukštos kokybės monokristalinį grafeną ant silicio plokštelių – grafeną , kuris tinka grafeno lauko tranzistorių ( GFETs ) gamybai – ir po viso to , kai grafenas nuimamas, silicio plokštelės netgi gali būti panaudojamos pakartotinai! Samsung laiko tai laimėjimu lanksčių  nešiojamų kompiuterių srityje  – įžvalga yra pakankamai teisinga, nes bendrovės pastaruoju metu dėmesys – lankstūs smartphonai ir laikrodžiai.

Šis darbas , kurį atliko „Samsung Advanced Institute of Technology“ ( SAIT ) ir Sungkyunkwan universiteto Pietų Korėjoje , yra gana pažangus. Iš esmės, jie pradėjo nuo normalų silicio plokštelių. Jie plokšteles (valfius) padengė germanio sluoksniu ( Ge ) , ir tada panardino vaflius į praskiestą vandenilio fluorido (HF ) rūgštį, kuri nuskuta natūraliai susiformavusius germanio oksido plotelius, palikdama „jūrą“ vandenilio atomų, kurie susijungę su germanio plokštelės gardele (H-padengtas germanis, cheminais terminais) . Plokštelė yra dedama į krosnį , kuri beveik įprastinė, naudojama cheminiam garų nusodinimui (CVD) ir yra deponuojamas grafeno sluoksnis ant H – padengto Ge . Galiausiai, po šiek tiek daugiau kepimo ir šaldymo vakuume ,grafenas yra pasirengtas nuimti ir naudojamas grafeno tranzistorių ir kitų analogiškų prietaisų gamybai.

graphene-growing-on-germanium
Grafeno auginimas ant vandeniliu padengto germanio. Oranžiniai apskritimai yra germanis, mėlynieji taškai – vandenilis, ir juodi yra anglis ( grafenas )

Svarbu, kad grafenas vienasluoksnėje monokristalinio auginami tokiu būdu yra be raukšlių – o dėl to, kad grafenas nuimamas nuo germanio naudojant sausą procesą , gaunamas aukštos kokybės ir mažai defektų. Taip pat svarbus yra faktas, kad silicio plokšteles ir germanio substratą galima pakartotinai naudoti ir perdirbti (šiuo metu populiariausias būdas gaminti grafeno yra ant vario pagrindo, kuris vėliau nuostolingai išdeginamas rūgštimi ).

skaityti išsamiau: http://www.extremetech.com