Parallella projektas – superkompiuteris kiekvienam

epifani large

Projekto tikslai: Lygiagretų skaičiavimą padaryti patogiu naudojimui  buvo apibūdinta kaip „sunki problema, kaip ir  kiekviena, su kuriomis susiduria kompiuterių mokslas“. Su tokiais dideliais ateities iššūkiais mes turime užtikrinti, kad kiekvienas programuotojas turėtų prieigą prie pigios ir atviros lygiagrečių skaičiavimų įrangos bei kūrimo ir programavimo priemonių.

Įkvėpti didžiųjų įrangos bendruomenių, tokių kaip Raspberry Pi ir Arduino, pamatėme, kad labai trūksta tikrai atviros, didelio našumo skaičiavimų platformos, kuri užpildytų žinių spragą lygiagrečiame programavime. Parallella projekto tikslas yra demokratizuoti prieigą prie lygiagrečiųjų skaičiavimų. Jei mes galėtume užpildyti šią spragą, kas žino, koks proveržis gali kilti? Galbūt kai kurie iš jų pakeistų pasaulį, nors nedideliu, bet teigiamu būdu.

Parallellos skaičiavimo platforma

epifani_large

Kad lygiagretus skaičiavimas paplistų, kūrėjai prieigą prie platformos turi padaryti prieinama, atvira, ir patogia naudoti. Parallella projekto tikslas – suteikti tokią platformą! Parallella platforma kuriama šiais principais:

Atvirosios prieigos: Absoliučiai jokios NDAS ar specialios prieigos nereikia! Visi architektūros ir SDK dokumentai bus paskelbti internete, kai Kickstarter projektas bus finansuojamas.
Atviras kodas: Parallella platforma bus grindžiama nemokama atviro kodo kūrimo įrankiais ir bibliotekomis. Visi plokštės dizaino failai bus pateikti kaip atviro kodo, kai tik Parallella plokštės bus realizuotos.
Prieinamos kainos:  Sąnaudos techninei įrangai ir SDK išlaidos visada buvo didžiulė kliūtis patekti į rinką kūrėjams, kurie nori kurti aukštos kokybės programas. Mūsų tikslas – sumažinti Parallella didelio našumo kompiuteriams kainą žemiau 100 JAV dolerių, kad platforma taptų prieinama visiems.

Parallella platforma remiasi  Epiphany daugiabranduolinais lustais, sukūrtais Adapteva per pastaruosius 4 metus ir išbandytus nuo gegužės 2011. Epiphany lustai susideda iš keičiamo dydžio  masyvų paprastų,  programuojamų C / C + +RISC procesorių, sujungtų su mikroschemos greitu tinklu per vieną bendrą atminties architektūrą.

Čia yra nuoroda į  Epiphany Architecture Reference Manual

Keičiamo skaičiavimo pajėgumo, kuris gali būti pasiektas su Epiphany architektūra, pavyzdžiai parodyti šiose publikacijose (su išeities programiniu kodu!).

Case #1: Using a Scalable Parallel 2D FFT for Image Enhancement

Case #2: Scalable Parallel Multiplication of Big Matrices

Parallella Computer Specifications

parallella_large

 

Šis sąrašas parodo Parallella kompiuteryje planuojamus įgyvendinti  pagrindinius komponentus:

Kai bus baigtas, 64 branduolių Parallella kompiuterio versija duotų daugiau nei 90 Gflops (gigaflopų) greitį ir turės arklišką galią, panašią į teorinę 45 GHz CPU [64 procesoriaus branduolių * 700MHz] ant kreditinės kortelės dydžio plokštės, o vartos tik 5 W veikdamas standartiniais darbo krūviais.

Kai kuriems uždaviniams, platforma laiduoja geresnius rezultatus nei aukštos klasės serveriai, kainuojantys tūkstančius dolerių ir suvartojantys 400W. Norint geriau pamatyti tikrąjį Epiphany-IV ir Epiphany-III procesorių pajėgumą, reiktų pažiūrėti jų atliktų  standartinių etaloninių testų – eiti į   http://www.coremark.org ir patikrinti savo rezultatus arba skaityti  dienoraštyje čia blog post.

Parallella Komanda

Parallella projektas pradėtas Adapteva, tai – puslaidininkių „startup“ įmonė įkurta 2008 metais …

Skaityti toliau: http://www.kickstarter.com/projects/adapteva/parallella-a-supercomputer-for-everyone