Pagreičio jutiklis

Ypač kompaktiškas pagreičio jutiklis

 Kompanija „STMicroelectronics“, viena iš pasaulinių puslaidininkių gamybos lyderių, pranešė į rinką išleidžianti kompaktišką pagreičio jutiklį (akselerometrą) su integruotu valdymo įtaisu – mikrokontroleriu. Šis jutiklis telpa į vos 3x3x1mm dydžio korpusą ir gali užfiksuoti greičio pokytį, jutikliui judant bet kuria kryptimi; todėl tokie jutikliai dar vadinami triašiais.

Mikroschema su pagreičio jutikliu, pavadinta iNEMO-A, yra dar vienas pavyzdys greitai populiarėjančios vadinamosios MEMS technologijos (angl. Micro-Electro-Mechanical Systems – Mikroelektrinės-mechaninės sistemos), viename prietaise sujungiančios mechaninius ir elektrinius mikrokomponentus.

Šis jutiklis suteiks daug galimybių įvairiems mobiliesiems prietaisams – vienas iš didžiausių privalumų yra mikroschemos korpuse sutalpintas kontroleris, vadinasi, daugelį funkcijų galima užprogramuoti jau jame, taip sumažinant prietaiso centrinio procesoriaus pajėgumo (taigi ir energijos suvartojimo) poreikį. Bus lengviau gerinti kitų komponentų sąveiką bei jų išdėstymą spausdintinėje plokštėje. Toks valdiklis leistų kai kurias funkcijas vykdyti ir visai be centrinio procesoriaus, pvz., įjungti prietaisą ar jo kitus daviklius, vos jį pajudinus.

Didelio jautrumo judesio fiksavimo ir jos valdymo mazgas – korporacijos ARM kontroleris Cortex-M0 – gerokai padidina visos sistemos patikimumą ir supaprastina naujų prietaisų projektavimą.

Jis galės veikti kartu su pačiai įvairiausiais prietaisais ir jutikliais: giroskopais, magnetometrais, slėgio matuokliais, temperatūros ar drėgmės davikliais, pedometrais (žingsnių skaičiuokliais), kompasais. Įdomu, kad iNEMO-A gali būti programuojamas atpažinti tam tikrus judesius, o tai leistų paprasčiau kurti naujus gestais valdomus prietaisus.

„STMicroelectronics“ šių jutiklių masinę gamybą pradės antrąjį 2013 m. ketvirtį, numatoma kaina – apie 2,4 JAV dolerio.

Nuoroda: http://www.st.com/internet/com/press_release/p3383.jsp

Video:
Sensing the future with MEMS

iNEMO engine — Real sensor fusion