Netrukus pasirodys naujas „Google“ planšetinis kompiuteris

tango

„Wall Street Journal“ pranešė, kad „Google“ planuoja išleisti planšetinį kompiuterį su septynių colių ekranu, kuris, gamintojo teigimu, turės kelias naujas funkcijas, gerokai išskiriančias šį kompiuterį iš kitų. Nors kol kas skelbiama nedaug informacijos, atrodo, kad tai bus pirmas kompiuteris, kuris galės sudaryti aplinkos trimačius žemėlapius, o specialios programinės įrangos pagalba – ir trimates nuotraukas. Taip pat planšetinis kompiuteris turės infraraudonuosius erdvės jutiklius.
„Google“ lauoja pirmuosius kompiuterius išleisti jau po mėnesio – tiesa, tik 4000 vienetų tiražu ir pirmoje eilėje jie bus skirti programinės įrangos kūrėjams.
Šis kompiuteris – „Google“ projekto „Tango“ rezultatas; gamintojo teigimu, tai yra „bandymas sukurti mobilųjį įrenginį, kuris skirtųsi nuo kitų ir kuris galėtų erdvę ir judėjimą suvokti taip pat, kaip ir žmogus, bei galėtų „matyti“ jį supančią aplinką taip pat, kaip ir mes“.

„Google“ pademonstravo jo prototipą – išmanųjį telefoną su penkių colių įstrižainės ekranu, galintį registruoti savo judėjimą erdvėje ir realiu laiku kurti aplinkos trimatį žemėlapį.
Judesio davikliai leidžia šiam telefonui daryti ketvirtį milijono matavimų per sekundę, realiu laiku  atnaujinti informaciją apie savo poziciją ir orientaciją ir iš šių duomenų sukurti trimatį aplinkos modelį.

„Google“ pateikia ir kelis šios technologijos panaudojimo pavyzdžius: apsipirkti virtualioje trimatėje parduotuvėje, žaisti slėpynių savo namuose su pamėgtu žaidimų personažu, ar padėti orientuotis regėjimo negalią turintiems žmonėms vietose, kuriose jie niekada nebuvo.
Tai tikrai futuristinė technologija, todėl nenuostabu, kad pirmieji kompiuteriai bus skirti programinės įrangos kūrėjams, kurie galės eksperimentuoti su šiuo prietaisų, sugalvoti įvairių jo panaudojimo būdų ir sukurti vartotojams patrauklių programų.

https://www.youtube.com/watch?v=Qe10ExwzCqk