Naujas temperatūros jutiklis aprūpins telefonus termovizine kamera

termovizine kamera

Japonijos bendrovė „Omron“ pradėjo reklamuoti naują šilumos jutiklį D6T, kuris gali būti pritaikytas ne tik įvairiausioms apsaugos, pramonės, energijos taupymo sistemoms, bet ir išmaniesiems telefonams. „Omron“ jį pirmą kartą pademonstravo „Micromachine / MEMS Robotech 2012“ parodoje Tokijuje. Šis įtaisas pristatytas kaip infraraudonųjų spindulių šilumos zonos jutiklis, gaminamas naudojant MEMS technologiją (Micro Electro Mechanical System) ir galintis aptikti žmogaus kūno šilumą ar kitus šiltus objektus. MEMS – tai sparčiai plintanti didelio tikslumo medžiagų apdorojimo technologija, leidžianti sujungti mikroelektronikos ir mikromechanikos komponentus, įprastai puslaidininkinio pagrindu, apie juos papasakosime kituose „Įterptinių sistemų“ leidiniuose.

termovizine-kamera

Demonstracijos metu „Omron“ panaudojo nesudėtingą programėlę, telefone parodančią, ar kava puodelyje nėra per karšta. Svarbu tai, kad šis daviklis miniatiūrinis ir suvartoja mažai energijos, todėl labai tikėtina, kad telefonuose bus įdiegtas dar vienas jutiklis ir šie virs dar išmanesniais – turės termovizinę kamerą, nors ir ne profesionalią, tačiau leidžiančią matuoti temperatūrą ar daryti įvairių objektų termines nuotraukas.

„Omron“ jau pasiūlė šį jutiklį ir kaip alternatyvą piroelektriniams davikliams, paprastai nesugebantiems aptikti lėtai judančių objektų, gamybai automatizuoti, kur temperatūros kontrolė ir jos nuokrypių aptikimas yra svarbūs.

Be to, standartiniai šiluminiai davikliai paprastai gali išmatuoti temperatūrą tik viename taške, o šis jutiklis – visame plote, ir nekontaktiniu būdu.

jutiklio-pjuvis
Jutiklio pjūvis.

Iliustracijos iš http://www.omron.com.