Naujas Australijos superkompiuteris klimato mokslininkams

raijinisesti

Klimato mokslininkams buvo pristatytas galingiausias Australijos kompiuteris. Siekiant padidinti ekstremalių meteorologinių prognozių tikslumą, jiems reikia apdoroti didelius duomenų kiekius, 

Australijos Nacionalinio Kanberos universiteto  superkompiuteris buvo pavadintas Raijin. Tai Japonijos perkūno, žaibų ir audros dievas

raijinisestiSuperkompiuterio talpa yra pagrindinis veiksnys, lemiantis sėkmę klimato tyrimų srityje, tačiau reikalinga ir saugi prieigą prie jo. Šis superkommpiuteris gali atlikti sudėtingus modeliavimus ir modeliuoja daug greičiau bei didesne rezoliucija, nei iki šiol buvo prieinami skaičiavimai Australijoje.
Pažangūs skaičiavimo metodai sudaro didelės reikšmės mokslinių tyrimų pagrindą, daugeliu atvejų, jais grindžiami atradimai, kurie negali būti pasiekti kitomis priemonėmis.
Numatyti ekstremalioms meteorologinėms sąlygoms, kurios Australijoje pasitaiko dažnai, reikalingi milijonai eilučių programinio kodo ir sudėtingą informaciją turi būti tvarkomi greitai.

Monstras yra apie 27-tasis pagal galingumą kompiuteris pasaulyje, sveria 70 tonų ir turi 57.000 procesorinių branduolių (maždaug 15.000 nešiojamiesiems kompiuteriams prilygsta) ir 160 terabaitų atminties (ekvivalentiškas – 30.000 nešiojamųjų kompiuterių).

skaityti toliau:

http://phys.org/news/2013-07-australia-supercomputer-boon-climate-scientists.html