Lenkijoje pradėta komercinė grafeno gamyba

grafen idealny

Lenkijoje pradėta komercinė grafeno gamyba. „Nano Carbon“ yra pirmieji supermedžiagos – grafeno gamintojai .  Grafeno , kaip supermedžiagos savybės  dar tyrimų stadijoje, ir naujų taikymų sritys vis dar atradinėjamos, bet lenkai ėmėsi drąsaus proveržio šioje srityje.

 Bendrovė „Nano Carbon“ buvo įsteigta 2011 metais – ir štai – jau pradėta grafeno gamyba, net neįvertinus jo paklausos rinkoje. Viena aišku – kad grafenui anksčiau ar vėliau priklausys ateitis.  Šios įmonės investuotojai yra kalnakasybos gigantai KGHM ir Lenkijos Pramonės vystymo agentūra. Gamybai bus taikomas dviejų ar vieno anglies sluoksnio kristalizavimo iš išorinio anglies šaltinio originalus,  išvystytas Varšuvos Elektroninių medžiagų technologijų institute, – metodas.grafen-idealny

Grafenas jau sulaukė savo pritaikymo superkondensatorių, baterijų elektrodams, kompiuterių komponentuose, aukštų dažnių (terahercų eilės) signalų perdavimo sistemų kūrime, nors buvo planuojama, kad tik apie 2025 metus prasidės „grafeno era“.

Daugiau informacijos galima rasti: 

http://cleantechnica.com/2014/02/09/graphene-production-poland/

http://www.nano-carbon.pl/,
http://cleantechnica.com