Lektorius Evaldas Pabrėža

timthumb.php

Pristatome Patentavimo mokymų lektorių Evaldą Pabrėžą.
Autorius yra pakviestas skaityti Patentavimo paskaitas besidomintiems Įterptinėmis sistemomis mokymų dalyviams. Gal auditorijai  kiek pristatys jį ir jo domėjimosi sritį paimtos iš  jo asmeninių puslapių http://www.isradimas.com/

šios  nuorodos :

http://www.isradimas.com/uzdirbti-milijona-lietuva-lazeriu-supervalstybe/

http://www.isradimas.com/uzdirbti-milijona-pirmasis-pripazinimas/

Taip pat jo straipsnis Pinigų kartoje – pateikiam tik ištrauką iš
http://www.pinigukarta.lt/blog/patentavimas/paprastai-apie-lazerius

Evaldas Pabrėža
2012-12-19

Paprastai apie lazerius

Paakstinti skaitytojo komentaro, dešimtąjį rašinį Integrated Optics istorijoje skiriame lazeriams ir jų panaudojimui. Nemenkas iššūkis paaiškinti techninius dalykus netechniškai – taip, kad visi suprastų. Turbūt vienintelis dalykas, ką supranta net darželinukas yra tai, kad lazeris „šviečia“. Ir ne bet kaip, o ilga plona linija, kuri, atrodo taip ir eitų neplisdama iki pat mėnulio.

Iš ko padarytas lazeris?
Kalbant buitiškai, paprasčiausiu atveju, lazeris yra padarytas iš šviesos šaltinio ir trijų stikliukų. Du iš tų stikliukų yra veidrodėliai, tarp kurių šviesa daugelį kartų vaikšto pirmyn atgal, o trečiasis stikliukas yra tarp veidrodėlių įstatytas specialus kristalas, kuris geba sugerti šviesos šaltinio skleidžiamą šviesą ir išspinduliuoti ją kryptingai.

Vienas iš veidrodžių paprastai atspindi daugiau nei 99,5% šviesos, o antrasis veidrodis yra šiek tiek skaidrus. Pavyzdžiui, jei antrasis veidrodis atspindi 60% šviesos, kuri vaikšto tarp minėtų dviejų veidrodžių, vadinasi, pasiekus antrąjį veidrodį 40% šviesos praeis pro jį kiaurai, o 60% grįš atgal į taip vadinamą rezonatorių ir toliau vaikščios pirmyn atgal.

Jei sudomino, toliau galite skaityti Čia:
http://www.pinigukarta.lt