Java įterptinėse sistemose

java

Java įterptinėse sistemose

 Programavimo kalba Java tampa vis plačiau naudojama įterptinėse sistemose, kurios, savo ruožtu, sparčiai plinta įvairiausiose srityse ir nepaliaujamai auga savo skaičiavimų galia.

Įterptinėse sistemose tradiciškai buvo naudojami mažesnio galingumo (ir tuo pačiu pigesni) procesoriai, mažesnės duomenų talpyklės, nedideli operatyvinės atminties moduliai, vadovaujantis principu „tik tiek, kiek reikia“.java

Visa tai dar išlieka esmine įterptųjų sistemų savybe, tačiau jau nebėra neįprasti ir įterptųjų sistemų prietaisai, turintys dviejų ar keturių branduolių procesorius, keletą gigabaitų atminties ar jutiklinius ekranus. Be abejo, tai atveria kelius naujoms, kartais visai netikėtoms ar neseniai laikytoms pernelyg sudėtingomis įterptųjų sistemų funkcijoms kurti, bet tuo pačiu tokių sistemų programavimas reikalauja naudoti ir aukštesnio lygio programines kalbas.

Šioje vaizdo pamokoje pristatoma korporacijos „Oracle“ specialiai įterptosioms sistemoms kuriama programavimo kalba „Java SE Embedded“. Joje parodoma, kaip ši kalba gali padėti įterptąsias sistemas kuriantiems inžinieriams ir programuotojams – duomenų perdavimo, pramonės automatikos sistemose, sveikatos apsaugoje ir kitos srityse. Pamokoje pateikiamas ir praktinis demonstracinis pavyzdys – gliukozės kiekio kraujyje matuoklio programavimas.

Video:

Autorinės teisės © 2013 „Oracle“