Japonijos saugumo įmonė pasiūlys asmeninį nuotoliniu būdu valdomą kvadrotorių

Clipboard01

Japonijos saugumo įmonė planuoja išnuomoti asmeninį nuotoliniu būdu valdomą kvadrotorių, kuris pakyla, kai suveikia apsauginės signalizacijos ir filmuoja įsilaužimą tuo metu, kai jis yra vykdomas.

Kvadrotorius
Kvadrotorius

Sraigtasparnio tipo įrenginys yra aprūpintas maža stebėjimo kamera, kuri gyvai transliuoja vaizdą iš nusikaltimo vietos.
„Skraidantis robotas gali pakilti, jeigu mūsų saugumo sistema aptinka bet kokį neleistiną įėjimą. Būtų visiškai neįmanoma mums taip greitai patikrinti, kas iš tikrųjų vyksta nusikaltimo vietoje“, – teigė Asuko Saito, „Secom“ kompanijos atstovė spaudai.
Šitas įrenginys su keturių rotorių rinkiniu yra sukurtas pagal vienos iš Vokietijos įmonių „Ascending Technologies“ modelį ir yra aprūpintas „Secom“ programine įranga, vaizdo kamera ir kitas prietaisais. „Siekdami išvengti nusikaltimų, mes norėjome sukurti skraidantį robotą, galėsiantį priartėti prie nusikaltėlio ir jo arba jos transporto priemonės kuo įmanoma arčiau“, – sakė „Secom“ įmonės vadovas.

Įmonė nurodo, kad pirmasis pasaulyje autonominis nuotoliniu būdu valdomas kvadrotorius yra 60 cm pločio ir sveria 1,6 kg ir suteiks galimybę įmonių vadovams stebėti tas teritorijas, kuriose neįmanoma įrengti statinių vaizdo kamerų. Jis pakyla, kai iš antžeminių lazerinių jutiklių gaunamas pavojaus signalas, tuomet robotas prisiartina prie taikinio ir transliuoja vaizdo medžiagą į valdymo centrą.

Parengė Julija Carapkina
Šaltinis: www.phys.org