Išrandant ateitį

ateitis2

Dabar – 2017 metai. Jūs galite naudotis naujausiais jutikliais, kurie gali matyti, girdėti, prisiminti ir suprasti beveik viską, kas vyksta šalia jūsų. Jie tokie maži, kad gali būti įsiūti rūbuose, įmontuoti akiniuose ar tiesiog gulėtų kišenėje. Ką norėtumėte daryti su tokiais jutikliais, kaip jie pakeistų žmonių elgesį?

.ateitis0Tai – korporacijos „Intel“ ir Vokietijos įmonės „Hyve AG“ klausimai inovatoriams iš viso pasaulio, ir kvietimas dalyvauti „Intel“ ateities konkurse“. Jam internetu iki gruodžio 18 dienos galima teikti įvairiausias idėjas – tai gali būti video įrašai, animacijos, brėžiniai ar paprastas aprašymas

„Intel“ nuomone, paklausti „ką darytumėte, jei turėtumėte tokius įtaisus“ yra geras būdas atskleisti žmonių norus, baimes, problemas, susijusias su naujomis technologijomis, esančiomis betarpiškai arti, taip pat gauti įvairių įžvalgų iš tūkstančių žmonių, esančių visame pasaulyje. Šia prasme, internetas pats tampa milžiniškas jutikliu, o konkursas leidžia numatyti ir formuoti technologijų vystymą, atsižvelgiant į tai, ką žmonės galvoja apie galimas ateities technologijas ir savo dalyvavimo jas kuriant ir išmėginant.

Buvo pateiktos daugiau nei 200 idėjų. Nemaža jų dalis – apie nešiojamus jutiklius, virtualius asistentus, išmaniųjų namų prietaisus.

Štai keletas jų.

 

Sodininkas

ateitis1Šis prietaisas „gyvena“ šiltnamyje, kur matuoja temperatūrą, drėgmę ir kitas oro bei dirvožemio sąlygas ir taip pat sprendžia, kurie augalai turi augti, o kurie yra piktžolės. Šio konkurso dalyvio manymu, toks prietaisas leis šiltnamius puoselėti tiems žmonėms, kurie neturi laiko jais rūpintis kasdieną.

Miniatiūrinė vėjo jėgainė

ateitis2Ji veiktų esant ir silpnam vėjeliui ir tiktų pakrauti mobiliesiems prietaisams ar LED šviestuvėlio akumuliatoriui. Galėtų būti montuojama ir ant dviračio, ar tiesiog ant palangės biure ar namuose.

Išmanusis parkavimas

ateitis3Tai – vaiko pasiūlymas, lygia greta dalyvaujantis konkurse kartu su visais kitais pasiūlymais. Jutikliai, esantys daugiaaukštėje stovėjimo aikštelėje randa laisvą vietą ir atvažiavusiam automobiliui nurodo kelią iki jos.

Išmanieji drabužiai

Pasižiūrėti visas konkursui pasiūlytas idėjas ir sužinoti, kas tapo laimėtojais, galite čia: https://futurecontest.intel.com/static_site.php?ID=8

Nuoroda: Intel Future Contest https://futurecontest.intel.com/