Intel pristatys bevielio išmaniųjų telefonų krovimo technologiją

intel wireless charging solution

Apie mobiliųjų prietaisų bevielio įkrovimo technologijas kalbama jau senokai, tačiau atrodo, kad korporacija „Intel“ bus pirmoji, pasiūliusi šią naujovę masiniam vartojimui.

Tiesa, šią funkciją jau turi ir „Sharp“ bei „NTT Docomo“ gaminami kai kurie išmaniųjų telefonų modeliai, tačiau, kaip ir daugeliui naujovių, jiems plačiau prigyti neleidžia aukšta kaina. Korporacija „Energyzer“ dar 2010 m. buvo paskelbusi, kad išleis kilimėlius, ant kurių padėti galės krautis „iPhone“ ir „Blackberry“ telefonai, tačiau rinkos šie gaminiai taip ir nepasiekė.

Pranešama, kad „Intel“ technologiją jau patvirtino „Wireless Power Consortium“, o tai reiškia, kad ji turi visas galimybes tapti standartine, taigi ir masine.

intel-wireless-charging-solution
Iliustracija iš http://ultrabooknews.com

„Intel“ planuoja įdiegti specialią programinę įrangą ir siųstuvą į „Ultrabook“ serijos nešiojamuosius kompiuterius, turinčius „Intel“ procesorius, tuo pačiu mėgindama paskatinti jų pardavimus. Tuomet pakaks netoliese padėti išmanųjį telefoną, taip pat su „Intel“ procesoriumi ir imtuvu, ir jis pradės krautis energiją, radijo bangomis siunčiamą iš kompiuterio. „Intel“ atstovų teigimu, energijos perdavimas bus pakankami efektyvus ir neapkraus kompiuterio akumuliatoriaus, o telefoną bus galima padėti bet kokioje vietoje. Vėlgi, išmaniųjų telefonų gamintojams tai būtų paskata plačiau naudoti „Intel“ procesorius.

Perduodamos energijos galia turėtų būti apie 3 W, ir mobilųjį telefoną įkrauti truktų maždaug tiek pat, kaip ir kraunant jį prijungus prie kompiuterio USB jungtimi.

Tačiau gali nutikti taip, kad „Samsung“ sugebės aplenkti „Intel“ – buvo laukiama, kad jau birželį ši korporacija išleis telefoną su bevieliu krautuvu, veikiančiu magnetinės indukcijos principu, tačiau dėl iškilusių technologinių bėdų šio gaminio išleidimas buvo atidėtas, mažiausiai iki 2012 m. pabaigos.

Tačiau ir „Intel“ labai neskuba – jos bevielis „Ultrabook“ ir išmaniojo telefono tandemas greičiausiai pasirodys tik antroje 2013 m. pusėje, ir tik keliuose modeliuose. O ar vartotojai įvertins tai, kad reikės vienu laidu mažiau, parodys laikas.