IBM kuria 10.000 kartų greitesnę grafeno mikroschemą

ibm research gfet construction ikon1

IBM kuria 10.000 kartų greitesnę grafeno mikroschemą, naudodama standartinius CMOS procesus. IBM tyrėjai-inžinieriai sukūrė pažangiausią pasaulyje lustą grafeno pagrindu, kuris veikia 10.000 kartų geriau nei ankstesnė grafeno mikroschemos. Raktas į persilaužimą yra nauja gamybos technologija, kuri leidžia grafeną deponuoti luste be jo sugadinimo (tai iki šiol buvo labai sunku pasiekti).

Galbūt dar svarbiau, kad šis naujas metodas iš tikrųjų yra suderinamas su standartiniais silicio CMOS procesais. Trumpai tariant, mes esame arčiau, nei kada nors iki šiol, prie komercinio grafeno kompiuterio lusto realizavimo.
ibm-research-gfet-construction
Tai, ką IBM tyrimais sukurta yra silicio lustas, ant standartinių 200mm silicio plokštelių, naudojant standartinį CMOS gamybos procesą. Šis lustas, kuris yra radijo dažnių (RF) imtuvas yra tiesiog normali mikroschema su rezistoriais, kondensatoriais ir tranzistoriais – išskyrus truputį: tranzistoriaus kanalai – iš grafeno. Lusto funkcija yra labai primityvi: Jis gauna ir atkuria belaidžius signalus 4.3GHz diapazone.

Skaityti daugiau: http://www.extremetech.com