Grandinės ir jutikliai tiesiogiai iš spausdintuvo

circuitsands

Spausdintuvai tampa vis labiau ir labiau universalūs . Dabar jie gali spausdinti netgi jutiklius ir elektroninius komponentus ant 2D ir 3D paviršių. Nauja, robotizuota gamybos linija  procesą leidžia visiškai automatizuoti.

circuitsands
Išmargintas cilindro paviršius funkcionuoja kaip jutiklis. Foto: Fraunhofer IFAM

Šiomis dienomis  visiškai be spausdintuvo neapsieina nei vienas ofisas. Tačiau skaitmeninės spaudos technologijos vaidina svarbų vaidmenį taip pat mikroelektronikos, mikrosistemų inžinerijos ir jutiklių sistemose.

 Brėmeno Fraunhoferio  Gamybos technologijos ir pažangių medžiagų instituto (IFAM)  mokslininkai  išbando įvairius spausdinimo metodus  elektroninių komponentų ir jutiklių kūrimui.

Mažyčiai rezistoriai, tranzistoriai, grandynų takeliai ir kondensatoriai, pirmiausia piešiami ekrane ir tada deponuojami tiesiogiai ant dviejų ir trijų dimensijų paviršių, pavyzdžiui, grandynų plokščių. Vietoj įprastų popieriaus dažų mokslininkai naudoja vadinamus „funkcinius dažus“ – elektronikos medžiagos, turinčios skysčio arba pastos pavidalą. Galimų panaudojimo spausdintai elektronikai būdų spektras yra platus – nuo elektroninių grandinių skaitmeniniams termometrams iki lanksčių lakštų saulės elementams ir pažangioms pakuotėms su įmontuotais davikliais.

Spausdintų elektronikos komponentų plokščių ir erdvinių paviršių proceso automatizavimui, IFAM mokslininkai sukūrė robotizuotą gamybos liniją, kuri leidžia įvairius spausdinimo metodus sujungti į vieningą procesą. Moduliai: šilkografinis , rašalo čiurkšlės, dispenserio ir aerozoline srove spausdinimas yra integruoti į gamybos vienetą.

Įvairių technologijų vienoje sistemoje prieinamumas leidžia spausdinti struktūras ant skirtingo ploto, pločių ir storių substratų paviršiaus.

Read more http://phys.org/news/