Grafenas pagreittins telekomunikaciją

Graphene Faster

Moksliniai tyrimai iš Bath ir Exeter universitetų teigia, kad grafeno panaudojimas telekomunikacijoms galėtų padidinti jų greitį beveik šimtu kartų, lyginant su dabartinėmis medžiagomis.

Straipsnyje, išspausdintame „Physical Review Letters“ , mokslininkai iš Grafeno mokslo centro, prie Bath ir Exeter universitetų, pirmą kartą parodė neįtikėtinai trumpus optinius atsako dažnius panaudojus grafeną. Tai gali atverti kelią telekomunikacijų revoliucijai.

Kiekvieną dieną daug informacijos apdorojama  ir perduodama per optoelektronikos prietaisus, tokius kaip optinės skaidulos, fotodiodai ir lazeriai. Signalai siunčiami infraraudonųjų bangų  fotonais ir apdoroti optinių jungiklių pagalba signalai paverčiami į šviesos impulsų serijas.

Paprastai optiniai jungikliai suveikia per kelias pikosecundes – apytiksliai trilijoninę sekundės dalį. Šiame tyrime fizikai stebėjo beveik šimtą kartų greitesnį optinio jungiklio atsaką, lyginant su dabartinėmis medžiagomis. Jie panaudojo „keletą sluoksnių grafeno“  – rezultatas maždaug šimtas femtosekundžių.

Grafenas yra tik vieno atomo storio, bet nepaprastai stiprus. Mokslininkai palygino, kad dramblys, subalansuodamas ant pieštuko negalėtų pralaužti vieno lapo storio. Jau pavadinta stebuklinga medžiaga dėl savo stiprumo, lengvumas, lankstumas, laidumo ir pigumo, dabar ji gali patekti į rinką ir žymiai pagerinti telekomunikacijas.

Graphene-Faster
Mokslininkai ieškoti naujų būdų, kaip panaudoti grafeną telekomunikacijoms.

Vadovaujantysis tyrėjas dr Enrico Da Komas, komentuodamas pranešimo pagrindines išvadas,  sakė: „Mes matėme ultraspartųjį optinio atsako dažnį, naudodami keletą sluoksnių grafeno „. Tai turi įdomių perspektyvų didelės spartos optoelektronikos komponentų,  grafeno pagrindu, plėtrai. Ši greita reakcija yra infraraudonųjų spindulių elektromagnetinio spektro srityje, kur daug panaudojimo perspektyvų telekomunikacijų, saugumo, taip pat medicinoje. „

Bath Grafeno mokslo centro bendra-direktorius profesorius Simonas Bending pridūrė: „Kuo daugiau mes sužinome apie grafeną, tuo labiau jo savybės  atrodo stebinančiomis. Šis tyrimas rodo, kad grafenas taip pat turi unikalių optinių savybių, kurios galėtų rasti naujus svarbius pritaikymus. „

Ilgainiui šis tyrimas taip pat gali paspartinti kvantinių kaskadinių lazerių, grafeno pagrindu, plėtrą. Kvantinės kaskadiniai lazeriai – tai puslaidininkiniai lazeriai, naudojami taršos stebėjimui, saugumui ir spektroskopijai. Keleto sluoksnių grafenas gali atsirasti kaip unikali platforma šiems įdomiems pritaikymams.

pagal: http://scitechdaily.com/graphene-could-make-telecommunication-speeds-one-hundred-times-faster/

Publikacija: Tomas Limmer et al, „krūvininkų gyvavimo trukme ir akytasis Keletas sluoksnių Grafeno nustatomas pagal Šuoliai tarp optiniai šuoliai,“ Prof.. Red latvis.110, 217.406 (2013); doi: 10.1103/PhysRevLett.110.217406

Vaizdas: Grafeno molekulinė struktūra iš Shutterstock