„Google“ išmėgina skraidančius prekių pristatymo aparatus

drone google

Maisto šuniui atokiame Australijos kaime pristatymas – vienas iš „Google X Project Wing“ išmėginimų etapų. Šio projekto tikslas – sukurti nepilotuojamus skraidančius aparatus, skirtus įvairiausioms prekėms pristatyti.

Toks dronas pakyla vertikaliai, o po to, perėjęs į horizontalią poziciją, gali skristi taip pat, kaip lėktuvas.

Taip pat, pasiekęs pristatymo vietą, jis gali pakibti virš tos vietos, kaip malūnsparnis – čia ypač atsiskleidžia tokio tipo aparato tinkamumas pristatyti daiktus tiksliai į numatytą vietą.

Aparatas prekės nuleidimui turi nedidelį mechanizmą, panašų į meškerės ritę – valu nuleidžiamas krovinys, pasiekęs žemę, automatiškai atkabinamas, o avarinė sistema gali nupjauti valą, jeigu jis kur nors užkliūna, kad dronas galėtų nuskristi.

Sėkmingai kuriant ir išmėginant prototipą, kitas „Project Wing“ uždavinys – sukurti tokiems pristatymo įtaisams infrastruktūrą, kad jie galėtų saugiai skristi, nesusidurdami su kitais skraidymo aparatais. Čia naudojamasi kito „Google“ projekto – autonominio automobilio patirtimi, tačiau užduotis yra gerokai sudėtingesnė – skraidymo aparatai juda didelėje erdvėje trimis kryptimis, todėl „išmokyti“ automobilį pajusti kitą transporto priemonę ar kliūtį yra gerokai lengvesnis uždavinys.

Tiesa, net ir išsprendus šią aplinkos atpažinimo ir įvertinimo užduotį, prieš pasiūlant komercinę paslaugą, reiks įveikti dar vieną kliūtį – gauti organizacijų, kontroliuojančių oro erdvę, leidimus tokiems aparatams skraidyti.