Elektromagnetinės energijos surinkiklis

harvster

Denis Siegelis Brėmeno menų universiteto (University of the Arts in Bremen) studentas, sukūrė nedidelį prietaisą, kurį pavadino elektromagnetinės energijos surinkikliu (angl. electromagnetic harvester). Jis konvertuoja supančių elektromagnetinių laukų energiją į elektros energiją ir gali įkrauti nedidelį AA tipo akumuliatorių.

harvsterElektromagnetinės bangos mus supa nuolat. Be natūralių šaltinių, tokių kaip žaibas, jos sklinda ir iš beveik visų elektroninių ir elektrinių prietaisų. Ir, kaip ir kitą mus supančią energiją – Saulės, vėjo, vibracijų, ir šią galima paversti naudinga, ir gana nebrangiai. Žinoma, problema ta, kad prietaisų skleidžiamų elektromagnetinių bangų energija yra gana menka, pavyzdžiui, Siegelio prietaisu pakrauti vieną AA tipo akumuliatorių užtrunka visą dieną. Tačiau tai tikrai nėra priežastis nepamėginti panaudoti šios energijos.

Įdomu tai, kad šis prietaisas gali naudoti du elektromagnetinių bangų diapazonus – iki 100 Hz (tokį dažnį skleidžia įprastinės elektros linijos, elektros varikliai), ir viršijantį 2000 MHz (šie dažniai naudojami ryšiui, pavyzdžiui, bluetooth). Prietaise yra raudonos šviesos diodas, parodantis, ar laukas toje vietoje pakankamai stiprus, taip pat magnetas, kuriuo prietaisą galima pritvirtinti prie metalinio paviršiaus.harvster1

Pačios elektrinės schemos duomenys neatskleidžiami, tik nurodoma, kad pagrindiniai komponentai – ritės ir aukšto dažnio diodai. Tačiau prietaisu pabrėžiamas ir kitas svarbus aspektas – mes ne tik esame nuolat veikiami įvairiausių elektromagnetinių laukų, tačiau šią energiją, kurios didžioji dalis yra prarandama, galima ir panaudoti. Visai nesunku įsivaizduoti šimtus ar tūkstančius tokių atsinaujinančios energijos šaltinių, sumontuotų ant pramoninio pastato stogo ar pakabintų netoli aukšto dažnio elektros linijų, generuojančių elektros energiją ir tuo pačiu mažinančių elektromagnetinę taršą.

Nuoroda:
Hochschule für Künste Bremen      http://www.hfk-bremen.de/