Mokslininkai sukūrė lankstų skaidrų e-popierių iš silicio

siliconnanowirepaper1

(Phys.org)-Lanksčių, skaidrių elektroninių prietaisų plėtroje silicio vaidmuo iki šiol buvo nedidelis. Vietoj silicio, lanksčiomis medžiagomis (sulenkiama elektroniks) dažniausiai naudojamos tokios, kaip indžio-alavo oksidas, anglies nanovamzdeliai ir kitos.

siliconnanowirepaper1
Silicio nanopluošto popierius buvo sintetinamas vertikalioje aukšto dažnio indukcinėje krosnyje. Dujų tekėjimo kryptis paženklinta geltona punktyrine linija. Raudoni apskritimai žymi vietas, kuriose silicio nanopluoštas auga. (d) parodyta SiNWsP@grafene elektrodo sintezė. Kreditas: Pang et al. © 2013 American Chemical Society

Naujais tyrimais, mokslininkai sintetino silicio nanopluoštą ir įaudė jį į popierių, kuris pralenkia daugelį kitų popierių pagal skaidrumą ir lankstumą. Nuo šiandien integruotų grandynų esama technologija, pritaikyta siliciui, silicio nano-pluoštams  būtų daug labiau suderinta su šiomis esamomis technologijomis, nei kitoms medžiagoms. Tai privalumas, kuris galėtų atjauninti silicio pagrindu lanksčios elektronikos tyrimus.

Mokslininkai ir tyrėjai: Chunlei Pang, Hao Cui, Guowei Yang, ir Chengxin Wang, iš Sun Yat-sen (Zhongshan) Universiteto iš Guangzhou, Kinija, paskelbė savo tyrimus dėl lankstaus, skaidrias ir savaime susipakuojančio silicio nanopluoštinio popieriaus (FTS-SiNWsP) neseniai  Nano Letters numeryje.

Read more at: http://phys.org/news/2013-09-flexible-transparent-e-paper-silicon.html