Dar vienas inovatyvus kompiuterio valdymo įrenginys

myo

Kanadiečių pradedančioji įmonė „Thalmic Labs“ pristatė naujovišką kompiuterio valdymo judesiais įtaisą – apie dilbį dėvimą juostą-apyrankę, fiksuojančią raumenų elektrinius impulsus.

Šia apyranke, pavadinta MYO, galima valdyti kompiuterius, telefonus ir kitus įrenginius, siunčiant iš juos duomenis „Bluetooth“ duomenis. Šiuo metu ji jau gali „bendrauti“ su „Windows“ ir „Mac“ operacinėmis sistemomis, o netrukus bus sukurta programinė įranga ir „iOS“ bei „Android“.

Joje naudojamas naujas „Bluetooth 4.0 Low Energy“ (BLE) standartas, jau reklamuojamas kaip gera žinia prietaisų su „Bluetooth“ ryšiu kūrėjams ir gamintojams.

Apyrankėje yra ARM procesorius, pakraunama ličio-jonų baterija, taip pat raumenų aktyvumo davikliai bei šešių laisvės laipsnių inercinis judėjimo jutiklis.

Vartotojo judesiai yra detektuojami dviem būdais – iš judesio jutiklio ir pagal raumenų aktyvumą – iš jų elektros impulsų.myo

Kūrėjų teigimu, MYO gali nustatyti kiekvieno piršto judesius, sekti rankos pozicijas, atpažinti jos sukimą ir kitokius pakankamai subtilius judesius. Svarbiausias privalumas – šiai sistemai nebereikia vienos ar kelių kamerų judesių fiksavimui, o jos veikimo principas yra visai naujas.

Jauna „ Thalmic Labs“ įterptinių sistemų projektavimo komanda didžiuojasi savo novatoriška technologija ir tikisi ir nemažo įnašo ir iš programuotojų bendruomenės – jau po kelių mėnesių bus išleista programinė įranga, leisianti kurti šiai apyrankei įvairias taikomąsias programėles.

 

„Mes dirbame dieną ir naktį“, sako vienas komandos narys, o šis užsispyrimas yra įkvėptas minties, kad MYO apyrankė gali visiškai pakeisti būdus, kaip žmonės valdo įvairiausius prietaisus ir technologijas. Jau priimami išankstiniai užsakymai – apyrankė kainuoja 149 JAV dolerius, ir pirmieji komerciniai egzemplioriai turėtų pasirodyti 2014 metų pradžioje.

Nuoroda: https://getmyo.com/