Atspausdinti elektroninę plokštę – rašaliniu spausdintuvu

circuit.preview

Džordžijos technologijos universiteto (JAV), Tokijo universiteto ir „Microsoft Research“ tyrėjai sukūrė naują būdą greitai ir pigiai atspausdinti montavimo plokštes elektroninėms grandinėms.  Visa reikalinga įranga kainuotų ne daugiau nei 300 dolerių, spausdinimui galima naudoti standartinį rašalinį spausdintuvą, o vieno lapo atspausdinimas truktų tik 60 sekundžių.

Šia technologija galima atspausdinti bet kokios formos laidininkus ant standžių bei lanksčių medžiagų ir greitai sukurti elektronikos gaminių prototipus tiek mėgėjams, tiek ir profesionalams.

circuit.preview
Ši vienpusė plokštė „Arduino“ mikrovaldikliui buvo atspausdinta ant permatomo PET plastiko lakšto

Pakanka pakeisti standartinę rašalo kasetę į kasetę su rašalu, turinčiu sidabro nanodalelių ir pasirinkti norimą pagrindo medžiagą – PET plėvelę, storesnį fotopopierių ar specialia derva padengtą popierių. Tiesa, negalima naudoti elektrai laidžių ar įsimagnetinančių medžiagų.

Po to belieka laidžia derva arba dvipuse laidžia juostele priklijuoti elektronikos komponentus.
Pačios grandinės takelius galima sukurti arba specialiomis programomis, arba pakanka turėti takelių nuotrauką, pavyzdžiui, norint pagaminti plokštės kopiją.

Tokios „namudinės“ grandinės leidžia greitai sukurti paprastus skaičiuotuvus, termostatus, įkroviklius ar kitus elektroninius prietaisus.
„Microsoft Research“ teigimu, didelį potencialą ši technologija turi ir mokymo įstaigose, nes leistų moksleiviams ar studentams praktiškai susipažinti su pagrindiniais elektronikos principais, ir tai padaryti labai pigiai.