3-D savaime susijungiantys polimerai ir naujieji lustai

3-D savaime susirenkančios polimerinės medžiagos veda link naujoviškų mikroschemų sukūrimo.

Kadangi kompiuterinių lustų toliau mažės, kūrėjai yra pasiekę laidų piešinio smulkumo ribą. Tyrėjų MIT komanda isitikinusi, kad rado šios problemos sprendimą. Naudodami savaime susiformuojančias polimerines medžiagas, kurios sudaro smulkų laidų ir atšakų tinklą, jie rado naują būdą, kaip iš jų sukurti sudėtingas trimates struktūras.

Mokslininkai MIT atrado naują sudėtingų trimačių struktūrų kūrimo būdą, naudodami savaime susiformuojančias polimerines medžiagas, kurios sudaro plonus laidus ir atšakas. Darbu siekiama atverti naujos kartos mikroschemų ir kitų prietaisų, pagamintų iš submicroscopinių funkcinių mazgų, etapą.

Nors panašios savaime susirenkančios struktūros su labai plona viela buvo sukurtos ir anksčiau, šis yra pirmas kartas, kai struktūros buvo išplėstos į tris dimensijas su skirtingomis, nepriklausomomis konfigūracijomis skirtinguose sluoksniuose, teigia mokslininkai. Tyrimas paskelbtas šią savaitę žurnale „Science„.

Tarp puslaidininkių tyrėjų buvo didelis susidomėjimas, kaip rasti būdą pagaminti lustų detales, kurios yra daug siauresnės, nei šviesos bangos ilgis – taigi mažesnės, nei ką galime pasiekti, naudodami dabartines šviesos pagrindu gamybos sistemas.

Vaizdo įrašas: http://www.youtube.com/watch?v=YPgXkWDgTFE#at=79
Skaitykit toliau:

http://scitechdaily.com/3-d-self-assembling-polymer-materials-could-lead-to-new-microchips/