Programėlė vairuotojams apie laisvas parkavimo vietas

app screenshot

Dviejų įmonių partnerystė padėjo sukurti programėlę vairuotojams apie laisvas parkavimo vietas

JAV įmonės „Streetline“, kuriančios išmaniąsias automobilių stovėjimo sistemas ir korporacijos „Cisco“ bendradarbiavimas padėjo sukurti sistemą, kuri realiu laiku gali vairuotojus informuoti, kuriose automobilių stovėjimo aikštelėse yra vietų, kaip ten nuvažiuoti ir kiek laiko bus galima stovėti.

embedded_streetline_sensor
Parkavimo daviklis

Sistema sudaryta iš trijų pagrindinių dalių – stovėjimo vietose įrengtų sensorių – tai gali būti šviesos jutiklis, kuris suveikia, automobilį pastačius į tą vietą, magnetometras, reaguojantis į šalia esantį metalą ar bendras įvažiavimo skaitiklis, skaičiuojantis įvažiuojančias ir išvažiuojančius automobilius. Šie duomenys siunčiami į „debesį“, serverį, parengiantį informaciją, siunčiamą į „Streetline“ sukurtą programėlę išmaniesiems telefonams.

cisco-hollywood-mesh-network-620x405
parkavimo tinklas

Joje vairuotojai gali pamatyti, kurioje stovėjimo aikštelėje arčiausiai kelionės tikslo yra laisvų vietų, o pasirinkus norimą – paleidžiama navigacijos programa, padedanti surasti tą stovėjimo vietą. Be to, programėlė parodo ir kainą, laikotarpį, kurio metu galima pasinaudoti pasirinkta stovėjimo vieta, iš programėlės galima ir sumokėti už stovėjimą. Taip pat galima pasirinkti ir kelionės tikslą – pavyzdžiui, teatrą, o programėlė pati suras arčiausiai esančias laisvas stovėjimo vietas.

O tiems, kurie kartais pamiršo, kur paliko automobilį, ji padės jį ir surasti – išlipus galima pažymėti vietą žemėlapyje, ir navigacijos sistema padės sugrįžti į tą vietą.

app_screenshot
Parkavimo vietų schema

Ši automobilių stovėjimo sistema gana paprastai įdiegiama – davikliai gali būti tiesiog pritvirtinami ant kelio dangos, jiems nereikia laidų–jie veikia vietiniame WiFi tinkle; kiekvieno vieta pagal IP numerį yra pažymima žemėlapyje, ir nuolat realiu laiku yra atnaujinama informacija apie užimtas ir laisvas vietas. Todėl belieka pasiųsti šiuos duomenis iš įvairių stovėjimo aikštelių į serverį, ir išmaniojo telefono programėlei belieka pasiūlyti labiausiai vairuotojui tinkamas vietas.

Ji jau sėkmingai įdiegta keliuose JAV miestuose – Vašingtone, Knoksvilyje, Reno, keliuose Kalifornijos miestuose.

Tai neblogas pavyzdys, kaip duomenis iš įvairaus tipo jutiklių galima palyginti paprastai surinkti, apdoroti ir panaudoti naujos paslaugos sukūrimui. Programėlė veikia telefonuose su „iOS“ ir „Android“ operacinėmis sistemomis.

Nuorodos: http://www.streetline.com/
http://www.theparkerapp.com/